Alkomeetrite kalibreerimine

 

AS Metrosert, Eesti metroloogia keskasutus, on ainus labor Eestis, mis taatleb Politsei- ja Piirivalveameti tõenduslikke alkomeetreid. Omame Euroopa Liidus tunnustatud akrediteeringut alkomeetrite kalibreerimiseks.

 

Oleme laiendanud meie poolt pakutavat alkomeetrite kalibreerimise teenust. AS-i Metrosert poolt läbi viidud alkomeetri kalibreerimine annab kliendile usaldusväärsed mõõtetulemused ja sõltumatu hinnangu oma alkomeetri täpsuse kohta. Alkomeetri kalibreerimistulemused väljastatakse kliendile koos määramatuse hinnanguga kalibreerimistunnistusel (paberkandjal või digitunnistusena). Kalibreerime kõiki numbernäiduga alkomeetreid.

 

Metrosert kalibreerib alkomeetreid kolme erineva testgaasiga. Tegemist on niiskete gaasidega, mis imiteerivad kõige paremini inimese hingeõhku. Alkomeetri standardse kalibreerimise korral jääb gaaside alkoholisisaldus vahemikku (0,0...0,7) mg/l või ümber arvutatuna promillidesse - ligikaudu (0,0...1,5) ‰. Konkreetsed väärtused on kirjas alkomeetri kalibreerimistunnistusel. Vajadusel on võimalik kalibreerimine läbi viia ka kõrgematel alkoholi kontsentratsioonidel. Üldjuhul kalibreerime alkomeetreid kolmes punktis: 0 ‰, ligikaudu 0,5 ‰ ja ligikaudu 1,5 ‰. 

 

Kalibreerimiseks kasutame Lifeloc Technologies ja Dräger’i seadmeid. Mõõtmised on jälgitavad Bundesanstalt für Materialforschung und -prüfung (BAM, Saksamaa), Laboratoire national de métrologie et d'essais (LNE, Prantsusmaa) ja Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB, Saksamaa) etalonideni. Kalibreerimist teostav personal esindab parimat metroloogiaalast kompetentsi Eestis. 


Teenuse maksumus

Ühe alkomeetri kalibreerimine maksab 15 eurot.

Hinnale lisandub käibemaks.

 

Teenuse täitmise tähtaeg on alkomeetri esitamisel Tartu laborisse 3 tööpäeva, Tallinna või Jõhvi laborisse esitamisel 5 tööpäeva.

Meie klienditeeninduste kontaktid on leitavad SIIT. Teenuse kohta on võimalik küsida täpsustavat infot AS-i Metrosert klienditeenindustest.

 

Miks eelistada alkomeetri kalibreerimiseks AS-i Metrosert teenust:

- sõltumatu osapoole hinnang kliendi alkomeetri täpsusele;

- usaldusväärsed mõõtetulemused Eesti tipptasemel laborist;

- kalibreerimistunnistus koos mõõtetulemuste ja määramatuse hinnanguga;

- kalibreerime kõiki numbernäiduga alkomeetreid.

 

AS Metrosert

 

Fotod alkomeetri kalibreerimisest ja kasutatavatest seadmetest